blajinfo, stiri blaj, informatii blaj

Acasă » Sport » Echipa din „Mica Romă” umilită la scor de maidan, pe propriul teren: CIL Blaj – CS Ocna Mureș 0-5 (0-3)

Publicat în 19.11.2017 la ora 13:28

Astăzi în „Mica Romă”, confruntarea orgoliilor dintre CIL Blaj și CS Ocna Mureș s-a încheiat cu o umilință pentru amfitrioni, ce au pierdut drastic, scor 0-5 (0-3), golgheterul Vali Drăgan marcând o triplă!

Au înscris Val. Drăgan (23, 48, 77), Ciugudean (28, autogol), Pintea (44, autogol), într-un meci contând pentru runda a 13-a a Ligii a 4-a.

CIL a început furtunos, cu două ocazii mari în primele 5 minute, însă vizitatorii au pus stăpânire pe joc și la prima oportunitate au punctat la o eroare a portarului R. Damian.  La 0-1, blăjenii au avut o oportunitate de a restabili egalitatea. Golul al doilea a venit după o fază asemnănătoare, cu o greșeală defensivă, iar în minutul 44 am consemnat al doilea autogol, la o “liberă” executată de T. Cristea. Ultimul gol a fost contestat vehement de amfitrioni, o poziție de ofsaid la golgheterul Val. Drăgan, motiv pentru care Augustin Damian a fost trimis în tribune pentru proteste.