blajinfo, stiri blaj, informatii blaj

Acasă » Sport » Echipa din „Mica Romă” obține primul succes din returul Ligii a IV-a: CIL Blaj – Energia Săsciori 2-0 (2-0)

Publicat în 19.03.2017 la ora 13:35

În cel de-al doilea meci al returului Ligii a IV-a, CIL Blaj a câştigat pe propriul teren, cu Energia Săsciori, scor 2-0 (2-0), succesul conturându-se în prima repriză, prin golurile marcate de Comănici (7), Văidean (30).

Blăjenii s-au impus de justeţe, în faţa unei formaţii ce l-a avut pe antrenorul Ioan Marcu între titularii Energiei Săsciori.

Un meci disputat, cu puţine faze de poartă, specific începutului de campionat. În minutul 42, oaspeţii au solicitat un penalty la o presupusă împingere a lui Ciugudean la Gintu, centralul explicând că jucătorul din Săsciori a accentuat căderea.