blajinfo, stiri blaj, informatii blaj

Acasă » Sport » CSȘ Blaj – vicecampioană națională la volei masculin speranțe. Blăjenii au fost învinși cu 1-3 de CTF Mihai I București

Publicat în 24.05.2019 la ora 18:30

Echipa de volei masculin a CSȘ Blaj a realizat o performanță notabilă, devenind, în această după amiază, vicecampioană națională la categoria speranțe.

Formația din “Mica Romă” a pierdut ultimul act al turneului final găzduit la Blaj, scor 1-3 (12-25, 14-25, 25-22, 10-25), cu CTF Mihai I București, ce a urcat pe cea mai înaltă treaptă a podiumului.

Un rezultat remarcabil al băieților pregătiți de antrenorul Alexandru Man, ce au obținut o distincție importantă la nivelul voleiului juvenil din România, într-un sezon în care CSȘ Blaj a bifat două prezențe la turneele finale, la diferite categorii de vârstă, cealaltă fiind a cadeților (locul șase pe țară).

Medaliile de bronz au fost adjudecate de LPS Bistrița, ce a învins în finala mică pe LAPI Dej. “Este un rezultat mare pentru noi, am depășit toate așteptările“, a spus merituosul antrenor Alexandru Man.