Acasă » Sport » Țene și Varga au adus o nouă victorie pentru echipa din Mica Romă: CIL Blaj – Olimpia Aiud 2-0 (0-0)

Publicat în 13.11.2016 la ora 13:41

cil-blaj-vs-olimpia-aiud-noi-2016Într-o partidă contând pentru etapa a XI-a a Ligii a IV-a, CIL Blaj a învins pe Olimpia Aiud cu scorul de 2-0 (0-0).

Primul gol a fost marcat de Ţene (70), după o execuţie superbă a unei lovituri libere de la 25 de metri, iar în minutul 79, Varga a transformat un penalty, obţinut tot de Ţene (MVP-ul întâlnirii).

În minutul 87, oaspeţii au ratat un penalty, prin Şuşman, portarul Radu Damian respingând în corner. Prima repriză a fost dominată de gazde, care au ratat numeroase ocazii, portarul Alexa intervenind salutar în câteva rânduri, iar Tudoroiu a lovit bara (18). La reluare, terenul greu şi-a spus cuvântul, soarta celor trei puncte fiind decisă practic de „eurogolul” lui Ţene.