Acasă » Din Județ » REZULTATELE FINALE OFICIALE ale Alegerilor Locale din 5 iunie 2016 în județul ALBA | blajinfo.ro

REZULTATELE FINALE OFICIALE ale Alegerilor Locale din 5 iunie 2016 în județul ALBA | blajinfo.ro

Publicat în 06.06.2016 la ora 16:59

În urma centralizării numărului de voturi din toate cele 440 de secții de votare din Alba, rezultatele oficiale ale alegerilor locale din județ sunt următoarele: PNL va conduce 58 de primării; PSD – 13; ALDE – 2; UDMR – 2; PMP – 1; Partidul Verde – 1; candidat independent – 1.

harta-judet-alba-comuneLista primarilor aleși în județul Alba, conform rezultatelor înregistrate de BEC după alegerile din 5 iunie 2016:

  1. Alba Iulia – Mircea Hava (PNL)
  2. Aiud  – Oana Badea (PNL)
  3. Abrud – Nicolae Simina (PSD)
  4. Baia de Aries – Traian Pandor (PNL)
  5. Blaj – Gheorghe Rotar (PNL)
  6. Câmpeni – Ioan Călin Andreș (PSD)
  7. Cugir – Adrian Teban (PNL)
  8. Ocna Mureş – Silviu Vințeler (PNL)
  9. Sebeş – Dorin Nistor (PNL)
  10. Teiuş – Mirel Hălălai (PSD)
  11. Zlatna – Silviu Ponoran (PNL)
  12. Albac – Tiberiu Todea (PNL)
  13. Almaşu Mare – Aron Zaharie (PNL)
  14. Arieşeni – Vasile Marin Jurj (PSD)
  15. Avram Iancu – Sandu Heller (PNL)
  16. Berghin – Vasile Bica (PNL)
  17. Bistra – Traian Gligor (PNL)
  18. Bucerdea Grânoasă – Ioan Aldea (PNL)
  19. Blandiana – Nicolae Gherman (PNL)
  20. Bucium – Cornel Napău (PSD)
  21. Cenade – Ilie Neamțu (PNL)
  22. Cergău – Lenuța Aldea (PNL)
  23. Ceru Băcăinţi – Ioan Trif (PMP)
  24. Cetatea de Baltă – Constantin Comandari (PNL)
  25. Câlnic – Ioan Oancea (PNL)
  26. Ciugud – Damian Gheorghe (PSD)
  27. Ciuruleasa – Radu Marcel Tuhuț (PSD)
  28. Crăciunelu de Jos – Lenuța Bubur (PNL)
  29. Cricău – Emil Lupșan (PNL)
  30. Cut – Sorin Bârcă (PNL)
  31. Daia Româna – Visarion Hăprian (PNL)
  32. Doştat – Emilia Livia Cândea (PNL)
  33. Fărău – Ștefan Stoia (candidat independent)
  34. Galda de Jos – Romulus Raica (PNL)
  35. Garbova – Ioan Nedelea (PNL)
  36. Gârda de Sus – Marin Vârciu (PNL)
  37. Hopârta – Augustin Popa (PNL)
  38. Horea – Olar Corneliu (PNL)
  39. Ighiu – Traian Rusu (PNL)
  40. Întregalde – Teodor Florea (PNL)
  41. Jidvei – Alin Trif (PNL)
  42. Livezile – Horațiu Nicolae Han (PNL)
  43. Lopadea Nouă – Marin Indreiu (PNL)
  44. Lunca Mureşului – Edit Susana Csegezi (UDMR)
  45. Lupşa – Dănuț Vasile Bârzan (PSD)
  46. Meteş – Dan Opruța (PNL)
  47. Mihalţ – Flavius Breaz (PNL)
  48. Miraslău – Liviu Gigel Alexandru (PNL)
  49. Mogoş – Mircea Macavei (PNL)
  50. Noşlac – Florin Zilahi (ALDE)
  51. Ocoliş – Alin Jucan (PNL)
  52. Ohaba – Adrian Mihălțan (PSD)
  53. Pianu – Marin Ioan Petrușe (PNL)
  54. Poiana Vadului – Beniamin Toader (PSD)
  55. Ponor – Bujor Petruț (PNL)
  56. Poşaga – Ionel Bulgăr (PNL)
  57. Rădeşti – Alin Nicula (PNL)
  58. Râmeţ – Vasile Raica (PSD)
  59. Rimetea – Francisc Szocs (UDMR)
  60. Roşia de Secaş – Ioan Cristea (PSD)
  61. Roşia Montană – Eugen Furdui (PNL)
  62. Sălciua – Vasile Lombrea (PNL)
  63. Săliştea – Aurel Stănilă (PNL)
  64. Săsciori – Nicolae Morar (PNL)
  65. Scărişoara – Cristian Vasile Costea (PNL)
  66. Sîncel – Ilie Frățilă (PNL)
  67. Sîntimbru – Ioan Iancu Popa (PNL)
  68. Sohodol – Sorin Corcheș (PNL)
  69. Şibot – Ilie Tomuș (PNL)
  70. Şona – Teodor Florin Mărginean (PNL)
  71. Şpring – Daniel Rusu (ALDE)
  72. Stremţ – Traian Ștefan Popa (PSD)
  73. Şugag – Constantin Jinar (PNL)
  74. Unirea – Gheorghe Alba (PNL)
  75. Vadu Moţilor – Nicolae Lazea (PNL)
  76. Valea Lungă – Vasile Pușcă (PNL)
  77. Vidra – Ioan Alexandru Resiga (PNL)
  78. Vinţu de Jos – Ion Josan (Partidul Verde)

Facebook 

Acest articol a fost citit de: 340 ori

REZULTATELE FINALE OFICIALE ale Alegerilor Locale din 5 iunie 2016 în județul ALBA | blajinfo.ro
Apreciază acest articol

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Completează termenul lipsă * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.