Acasă » Sport » Final incendiar de campionat în „Mica Romă”: CIL Blaj – CS Ocna Mureș 1-2 (0-1)

Final incendiar de campionat în „Mica Romă”: CIL Blaj – CS Ocna Mureș 1-2 (0-1)

Publicat în 28.05.2017 la ora 13:35

CS Ocna Mureș a trecut și peste hopul numit CIL Blaj și a mai făcut un pas important spre terminarea stagiunii pe locul secund în Liga a IV-a – Alba.

Golul lui A. Gabor, din startul meciului, minutul 6 a turnat o nouă suplimentară de suspans într-un duel care și așa se anunța „tare”. CIL Blaj a început să preseze, a controlat ostilitățile și a reușit să egaleze în minutul 84, din penalty prin D. Pop. Bucuria nu a durat mult, întrucât, un alt „veteran” al ocnamureșenilor, V. Rațiu a marcat două minute mai târziu, la o fază fixă, iar CS Ocna Mureș s-a distanțat la 6 puncte de pretendentele la locul secund, Viitorul Spicul Daia Română (joacă deseară) și Transalpina Șugag (eșec ieri la Petrești).