Acasă » Sport » Echipa din „Mica Romă” obține maximum de puncte în retur: CIL Blaj – Inter Ciugud 4-1 (3-0)

Publicat în 02.04.2017 la ora 14:16

CIL Blaj merge „ceas”, echipa din „Mica Romă” repurtând a treia victorie consecutivă în returul Ligii a IV-a, pe teren propriu cu Inter Ciugud, scor 4-1 (3-0)

Formaţia condusă de Septimiu Boancăş și-a adjudecat net disputa din runda a treia a returului, zarurile fiind aruncate până la pauză, echipa din „Mica Romă” conducând cu 3-0.

Marcatori: I. Cristea (19, autogol), Țene (26), Comănici (38), Văidean (79), respectiv Oprișan (76).

O primă repriză dominată clar de CIL care mai putea înscrie de câteva ori. În actul secund gazdele s-au relaxat, permițându-le vizitatorilor să controleze disputa și să îl învingă pentru întâia oară în acest retur pe portarul Radu Damian, care s-a remarcat în câteva rânduri. CIL Blaj este singura echipă din Liga a IV-a ce a câștigat toate întâlnirile susținute, atât în campionat, cât și în Cupa României.