Acasă » Sport » Echipa din „Mica Romă” încheie turul de campionat pe locul 4: CIL Blaj – Viitorul Sîntimbru 2-0 (0-0)

Publicat în 27.11.2016 la ora 13:42

cil-blaj-vs-viitorul-santimbru-noi-2016CIL Blaj a învins în ultima etapă a turului de campionat, acasă, pe Viitorul Sîntimbru, cu scorul de 2-0 (0-0), succesul însemnând clasarea pe poziţia a 4-a pentru echipa din „Mica Romă” la mijlocul sezonului în Liga a IV-a.

Golurile gazdelor au fost înscrise în ultimul sfert de oră al actului secund, de Comănici (76) şi Ioo (87). Dacă anul trecut, Viitorul Sîntimbru era lider de toamnă, acum echipa din Galtiu iernează pe locul 8.

În minutul 42, Mănăşturean (CIL Blaj) a ratat un penalty uşor acordat (contact Negrea – Văidean) după ce a şutat în bară. Blăjeanul marcase în prima fază, însă lovitura de pedeapsă a fost repetată întrucât câţiva jucători au pătruns în suprefaţa de pedeapsă. Eurogolul marcat de Comănici, cu un şut cu boltă de la peste 25 de metri a propulsat echipa locală pe poziţia a 4-a la mijlocul sezonului.